Engels op school
In het schooljaar 2006-2007 zijn wij begonnen met een pilot vvto (vroeg vreemde talen onderwijs) in de groepen 1 t/m 8.
Vanaf groep 6 kunnen de kinderen een Anglia-examen doen, ieder op hun eigen niveau. Iedere groep, vanaf groep 1, krijgt minimaal 2 maal per week een half uur Engels van een native speaker.
Uit onderzoek van de Rijksuniversiteit is gebleken dat het starten met het leren van een tweede taal voor het zesde levensjaar de hele taalontwikkeling bevordert, dus ook de moedertaal. Natuurlijk doen wij dit op een heel natuurlijke manier met liedjes, verhalen en spelletjes. Pas in de bovenbouw gaan we het Engels lezen en schrijven. De nadruk ligt dan dus ook voornamelijk op het begrijpen en het spreken van deze taal.
Voor meer informatie, bezoek de website van EarlyBird, of download de folder. (PDF, 1.2 MB)
Rooster Engels
Donderdag
- 09.00 – 09.45 groep 8
- 10.15 – 10.45 groep 4
- 10.45 – 11.15 groep 1/2 B
- 13.15 – 13.45 groep 1/2 A
- 14.15 – 14.45 groep 6
Vrijdag
- 09.00 – 09.45 groep 7
- 10.15 – 10.45 groep 3 A
- 10.45 – 11.15 groep 5
- 13.15 – 13.45 groep 3 B
.
Stukje uit Briels Nieuwsland 13 mei 2009
31 leerlingen van de Branding met ‘Distinction’ geslaagd
In het Brestheater vond afgelopen maandagochtend een wel heel bijzondere gebeurtenis plaats. Wethouder Borgonjen reikte daar namelijk aan 31 leerlingen van de Branding de certificaten uit voor het door hen behaalde Anglia examen. Als enige school in Brielle krijgen de leerlingen hier sinds twee jaar vanaf groep 1 twee keer in de week het vak Engels van een Engelse leraar, ook wel een ‘native speaker’genoemd. Op vrijwillige basis kunnen zij deelnemen aan het Anglia examen en 31 leerlingen hebben dat in januari van dit jaar gedaan, 4 leerlingen op level 2 niveau en 27 op level 1 niveau. De examens zijn in Engeland nagekeken en in maart kreeg de school bericht dat alle leerlingen met ‘Distinction’ geslaagd waren. Dit houdt in dat ze allemaal minder dan twee fouten hadden en daar mag iedereen dus best trots op zijn! ‘Het is echt een heel leuk project’, aldus Caroline Stenneken van de Branding. ‘Je bent op een leuke manier met taal bezig en dat slaat echt aan. Volgend jaar kunnen ze weer meedoen en de examens lopen door tot en met level 17. Als je dit haalt, kan je op iedere universiteit in het buitenland gaan studeren. De kinderen zijn er zelf erg enthousiast over en dat kan je zelfs in de laagste groepen al zien. Kort geleden kwam er een Engels jongetje bij ons op school en normaal gesproken leert zo’n knulletje best snel Nederlands omdat de kinderen dat met elkaar spreken. Nu was het zo dat onze kleuters hem wilden laten zien wat ze al geleerd hadden en dus Engels met hem gingen praten! Echt heel grappig, al is dat niet helemaal de bedoeling!’ Mocht uw interesse gewekt zijn in hoe deze lessen in de praktijk gaan, dan bent u altijd welkom om een les bij te wonen. Hiervoor kan men bellen met de Branding om een afspraak te maken.




Entries (RSS)